Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

BYD-Box надійний енергорезерв та безперебійне живлення


Задовольнить різноманітні потреби в безперебійному живленні для дому та офісу

Напевно все вже чули про системи накопичення електроенергії Tesla PowerWall. Але поки Ілон Маск тільки розгортає виробництво своїх систем накопичення, його конкуренти вже постачають на ринок більш доступні варіанти подібних рішень.Одне з них - BYD B-Box зовсім недавно з'явилося на українському ринку і вже встигло привернути увагу покупців своїми унікальними характеристиками.


Конкуренція за те, чий логотип буде стояти на системі акумуляторних батарей у Вас вдома - продовження протистояння Tesla Motors та BYD на ринку електромобілів. І поки Маск працює над освоєнням преміум-сегмента ринку, BYD сконцентрувалася на доступності електромобілів, продаючи десятки і сотні тисяч машин на китайському ринку.

Змагання між світовими гігантами за домінування на ринку акумуляторних батарей обумовлено його величезними розмірами. Стрімке зростання використання відновлюваних джерел енергії підганяє і ринок накопичення. Адже для стабільності забезпечення електроенергією від поновлюваних джерел просто необхідний буфер у вигляді акумулятора. Так, зростання ринку в США тільки в 2016 склав 286%, а в 2017 році аналітики очікують глобального зростання на рівні 47%.

Ринок накопичення в Україні не може похвалитися такою динамікою, але все більшу кількість домогосподарств і бізнесів встановлює собі системи накопичення для забезпечення автономності або як резерв. Ще більше - цікавляться та рахують.

Електрокубік

Нещодавно з'явилося на українському ринку рішення від BYD зовні схоже на лаконічний чорний куб. Хоча по гнучкості та кількості варіантів його використання він нагадує скоріше кубик Рубика або конструктор. Адже з елементів B-Box можна зібрати дуже різні системи - потужністю від 2,5 до 80 кВт * год.

Секрет такої гнучкості досить простий - сам по собі B-Box є симпатичним металевим кубом, оснащеним smart-системою управління (BMS). Чотири спеціальних слота дозволяють встановити від 1 до 4 накопичувачів потужністю по 2,5 кВт * год кожен. Таким чином, навіть один B-Box можна конфігурувати для отримання значної ємності в 10 кВт * год.

Цим, однак, можливості нашого енергокубіка аж ніяк не вичерпуються. Адже кілька подібних пристроїв можна об'єднати в кластери. При цьому, ємність такого кластера може досягати 80 кВт * год.

Така гнучкість дозволяє використовувати B-Box як домогосподарствам, так і малому / середньому бізнесу для самих різних завдань. Йдеться, як про накопичення електроенергії від поновлюваних джерел енергії, так і в тих випадках, коли необхідно забезпечити безперебійну поставку електрики, а мережа працює нестабільно.

Незважаючи на порівняно чималу ціну самих акумуляторів, основну увагу слід звернути на ціну кіловат-години, накопиченого в B-Box. Сьогодні вона становить 5 гривень. Це в рази дешевше, ніж 20 грн за 1 кВт * год енергії, що зберігається в свинцево-кислотних акумуляторах.Особливо стійкий

Привабливість B-Box аж ніяк не обмежується його економічними покиказниками. Акумулятори, що використовують літій-залізо-фосфатну (LiFePO₄) технологію володіють більш ніж значною довговічністю - офіційна гарантія на них становить 10 років. При цьому батарея витримує понад 6 000 циклів заряду-розряду.

Сам же цикл роботи B-Boх примітний ще однією проривною особливістю. Ці батареї можна розряджати до 98% без падіння їх продуктивності. Слід зазначити, що подібні «вільності» зі звичайними літій-іонними або свинцевими батареями можна дозволити собі дуже обмежене число раз. У більшості випадків це число буде дорівнювати одиниці.

Така стійкість і довговічність добре підходить користувачам, для бізнесу яких важливі максимальні гарантії безперебійності в забезпеченні електрикою.

Одна гра в різних пісочницях

Ще однією відмінною особливістю B-Box є сумісність з широким рядом обладнання. Ці акумуляторні батареї можуть працювати як з автономними так і з гібридними інверторами таких виробників як SMA, Victron Energy, Goodwe, Solax. Разом з B-Box користувач отримує можливість використовувати його як в автономних системах енергопостачання так і в мережевих. При цьому акумулятори добре себе проявляють як в системах з сонячної генерацією, так і без неї.

Ще однією сильною стороною батарей B-Box є можливість використовувати їх для тимчасового збільшення пікових навантажень в локальній енергомережі. Система управління акумуляторами B Box дозволяє «підмішувати» енергію з акумулятора до енергії з мережі для загального користування.

Джерело: газета Atmosfera Review