Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Для чого потрібний стабілізатор напруги

Сьогодні складно уявити собі будинок, в якому немає побутової техніки, комп'ютерного обладнання та інших побутових пристроїв. Для їх роботи необхідна електрична енергія. Але існує серйозна проблема, добре відома власникам приватних будинків. Це низька якість електричної енергії, через яку обладнання передчасно виходить з ладу. Вирішити таку проблему можна за допомогою стабілізаторів напруги. При наявності таких приладів можна не переживати, що в результаті чергового перепаду напруги вийде з ладу телевізор, холодильник, мікрохвильова піч, котел.

Стабілізатори напруги: що це таке? 

Це прилад, за допомогою якого вирівнюється коливання напруги. Залежно від конструктивних особливостей, розрізняють кілька видів обладнання. Наприклад, сервоприводні, сімісторних і релейні стабілізатори напруги. При їх застосуванні якість електроенергії істотно поліпшується. Тому можна спокійно користуватися електричним чайником, кухонної машиною, пилососом, комп'ютером, телевізором. Навіть якщо відбудеться різкий стрибок напруги в електромережі, з технікою нічого не трапиться. Пристрої і далі будуть працювати, як і до виникнення позаштатної ситуації.

Для чого потрібно купити стабілізатор напруги? 

Стрибки напруги в електричній мережі - звичайна ситуація, з якою постійно стикаються мешканці квартир і будинків. Але одна справа, коли блимають лампочки. І зовсім інша справа, коли від перепадів напруги в електромережі згорає побутова техніка. Це серйозний удар по сімейному бюджету. Люди звертаються до майстрів або йдуть в магазин, щоб придбати новий телевізор, холодильник, тостер. Якщо Ви не хочете викидати гроші на вітер, радимо купити стабілізатор напруги і забути про проблеми, пов'язані з якістю електричної енергії. У продажу представлено багато пристроїв, що ідеально підходять для використання в квартирах, котеджах, офісах і на дачах. Купуючи стабілізатор напруги потрібно звертати увагу на кількість фаз. Для квартир і невеликих приватних будинків підходять однофазні стабілізатори. З їх допомогою забезпечується захист від короткого замикання, перегріву трансформатора, перевищення / зниження напруги в електромережі. Для установки на виробничому об'єкті підходить трифазний стабілізатор. Це надійний пристрій, що підтримує вихідну напругу відповідно до заданих параметрів. До його ключових елементів відноситься сервомотор і плата управління. Трифазні стабілізатори володіють важливими перевагами, під якими мається на увазі надійність і висока функціональність. Коли в електричній мережі відбувається різкий стрибок напруги, побутові прилади автоматично відключаються. Коли електропостачання відновлюється, робота техніки поновлюється.

Стабілізатор: головні критерії вибору 

У продажу представлено різноманітне обладнання, яке відрізняється не тільки кількістю фаз. Потужність - ще один показник, яким потрібно керуватися при здійсненні покупки. Спочатку необхідно розрахувати мінімальну потужність. Для цього підсумовується потужність всіх пристроїв, які будуть підключатися до стабілізатора. Якщо планується використання будівельного устаткування, потрібен запас потужності. Ще при покупці стабілізатора напруги важливі такі показники: коефіцієнт корисної дії, габаритні розміри, крок регулювання, виробник (Україна, Туреччина, Китай). Якщо вибір зроблено правильно, побутова техніка, комп'ютери, периферійні пристрої захищаються від поломок!

Бажано встановлювати стабілізатор напруги в приватний будинок при будівництві на етапі прокладки комунікацій. Так ви зможете заздалегідь попередити виникнення будь-яких проблем, в результаті раптових стрибків у мережі.

При виборі відповідного рішення потрібно дивитися на такі параметри приладів:

  • Діапазон вхідних робочих напруг (ДВРН) - показник мінімального і максимального напруження, при яких відбувається спрацьовування стабілізатора. Якщо ви купите прилад з ДВРН 170-230 В, а у вас в мережі 165 В, то він просто не буде працювати і виявиться марним.
  • Діапазон вихідної напруги (ДВН) - допустима похибка вихідної напруги, наприклад, 220 ± 3%. За ДВН можна зробити висновок, чи підійде стабілізатор для роботи з тим чи іншим пристроєм-споживачем. Інформація про допустимої похибки в напрузі зазвичай вказана в технічному паспорті або на корпусі електронного пристрою.
  • Кількість фаз. Причому, для трифазної мережі можна користовуватися як трифазним стабілізатором, так і трьома однофазними.
  • Потужність. Її слід підбирати відповідно до сумарної потужності всіх наявних в будинку пристроїв-споживачів з запасом не менше 5%.

Добре, якщо у вашому стабілізаторі для приватного будинку буде передбачений наскрізний режим або байпас (bypass) - можливість пропускати струм через пристрій без стабілізації. Він стане в нагоді на випадок, коли вхідне навантаження буде вище за потужність, ніж максимум у випрямляча, а також при підключенні пристроїв-споживачів з високою пульсацією і живленням будинку від генератора.

Характеристики стабілізатора напруги

Подальший вибір полягатиме у визначенні типу стабілізатора, який би відповідав технічним характеристикам електрообладнання, що підлягає захисту. Короткий огляд стабілізаторів та їх характеристик наведений у таблиці:

Стабілізатори напруги

Тип

Переваги

Недоліки

ККД

Релейні

► Висока швидкість регулювання
► Стійкість до перевантажень.
► Робота в великому діапазоні температур
► Можливість роботи з нульовим навантаженням 
► Захист при короткому замиканні

► Поетапна зміна напруги
► Точність стабілізації визначається виробником
► Клацання при спрацьовуванні

9799 %

Семісторні

► Висока точність регулювання

► Необхідність запасу по потужності
► Нестійкість до перевантажень
► Великі габарити і вага
► Висока ціна

96-98 %

Сервопривідні

► Плавне регулювання напруги
► Невисока ціна

► Втрачають до 50% потужності в режимі стабілізації
► Низька надійність через наявність рухомих деталей
► Не витримують перевантажень
► Низька швидкість регулювання
► Найчастіше виробляються в Китаї

97-99 %

Ферорезонансні

► Немає      

► Малий діапазон регулювання
► Не допускається робота в режимі «холостої ходи» і при перевантаженнях
► Велика вага і габарити
► Обмеження по навантаженнях (неприпустимість роботи на «холостому ході» і навантаженнях менше 20%)

70-80 %

 

Як не помилитися при виборі

Перед покупкою стабілізатора важливо з'ясувати в який бік потрібно «підтягувати» напругу в мережі. Це визначає необхідний діапазон підтримуваних напруг приладу.

Обов'язково розрахуйте сумарну потужність пристроїв-споживачів і закладіть в результат 5-10% запасу, щоб після покупки нового телевізора або кондиціонера не довелося міняти стабілізатор.

Висновки

Використання стабілізаторів напруги вирівнює напругу до потрібних параметрів, робить її стабільною. Є така думка, що стабілізатор напруги – це дорогий пристрій. Але треба зважати на вартість побутових приладів, які перебувають під їх захистом – сучасний холодильник, телевізор або комп`ютер (плюс інформація, яка зберігається в його пам`яті) мають значно більшу вартість. Як ви самі розумієте, убезпечити свою побутову техніку та домашні електроприлади просто необхідно!

Сподіваємося, ця інформація допоможе спростити для вас процес вибору стабілізатора напруги. Ми ж можемо запропонувати вам якісні та доступні стабілізатори напруги українського виробництва, які відрізняються розширеним функціоналом захисту. Нехай всі ваші електроприлади будуть в цілими і неушкодженими!