Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Як обрати сонячні батареї? Виробники сонячних панелей, рейтинг Tier

Сонячні батареї найдорожчий і найважливіший компонент промислової або домашньої сонячної електростанції, їх правильний вибір визначає ефективність, надійність та довговічність її функціонування.

Головний показник це клас якості сонячних батарей. Існує світовий рівень (рейтинг), який поділяє виробників сонячних модулів на три рівні: Tier 1 (найвищий рівень якості), Tier 2-го рівня (середній рівень) і Tier 3 (нижчий рівень). Якщо порівнювати ціну панелей, то різниця між панелями Tier 1 і Tier 3 може становити до 20%. Потрібно розібратися, чому виникає така різниця у вартості та наскільки виправдано переплачувати за якість.

Сонячні батареї Tier 1

Компанії-виробники сонячних батарей, які відносяться до рівня Tier 1 це ТОП бренди, які мають відмінну репутацію на ринку, а їх продукція відрізняється відмінною якістю. На сонячні панелі Tier 1 припадає всього 2% світового ринку фотоелектричних модулів.

Компанії, що випускають сонячні панелі якості Tier 1, мають власне вертикально інтегроване виробництво. Тобто компанія-виробник не просто проводить збірку сонячних панелей, використовуючи для цього компоненти та матеріали, виготовлені іншими виробниками, а має власний повний цикл виробництва, починаючи від вирощування кремнієвих пластин і виробництва фотоелектричних елементів та закінчуючи складанням сонячних модулів. При цьому здійснюючи жорсткий контроль якості на всіх виробничих етапах.


Для виробництва сонячних панелей Tier 1 властивий високий ступінь автоматизації всіх виробничих процесів, завдяки чому вплив людського фактора зведено до мінімуму. При цьому компанії постійно працюють над вдосконаленням всіх технологічних операцій, вважаючи їх бездоганність основним фактором високої якості готової продукції.


Важливий показник компанія, продукція якої відноситься до рівня якості Tier 1, на світовому ринку сонячних технологій працює не менше 5 років. Останні 5 років сонячна енергетика переживає справжній бум, за цей час на ринку з'явилося безліч виробників сонячних панелей, чиє число давно обчислюється тисячами найменувань і брендів. При цьому багато хто з них не зміг витримати жорстку конкуренцію і припинив своє існування. Так що саме 5 років це показовий термін для даної високотехнологічної галузі. Якщо компанія працює більше цього часу, то це говорить про те, що вона змогла правильно організувати виробництво сонячних панелей і елементів, налагодити їх реалізацію та підтримку клієнтів, у своїй діяльності вона орієнтована на довгострокове функціонування. Чим довше працює компанія на ринку, тим вище ймовірність того, що вона виконає всі заявлені нею гарантійні зобов'язання. Компанії-виробники рівня Tier 1, як правило, дають гарантію на свою продукцію (сонячні батареї) на термін не менше 10-15 років.

Виробники сонячних панелей рівня Tier 1 інвестують значні кошти в проведення науково-дослідних робіт (R&D), мають власні патенти, постійно впроваджуючи нові інноваційні підходи та рішення в організацію виробництва та технологічних процесів.Тому продукція ТОП-бренди Tier 1 це високотехнологічні зразки з дуже високою надійністю і гарантією якості. Якщо порівняти рейтинги Tier 1 за кілька останніх років, то можна відзначити, що передові позиції залишаються практично без змін, їх з року в рік займають одні й ті ж компанії-виробники. Якісну продукцію даних виробників можна сміливо рекомендувати для будівництва сонячних електростанцій.


Сонячні панелі Tier 2

Виробники сонячних батарей рівня Tier 2 це свого роду «золота середина» між високим рівнем Tier 1 і нижчим Tier 3. Сьогодні, на сонячні батареї Tier 2 доводиться 8-9% від усього світового ринку сонячних батарей. Виробничий процес панелей рівня Tier 2 автоматизований, хоча автоматизація процесів не такий основний елемент, як при виробництві продукції Tier 1.

Компанії-виробники інвестують в проведення науково-дослідних розробок (R&D), але їх обсяги і якість робіт значно менші, ніж у компаній, чия продукція відноситься до Tier 1. Втім, виробники активно впроваджують отримані власні розробки для оптимізації наявної продукції та запуску виробництва нових типів і взірців модулів.

Компанії рівня Tier 2 в більшості випадків знаходяться на ринку виробництва компонентів для сонячних електростанцій від 2 до 5 років. Вони мають потенціал, як науковий, так і виробничий, який допоможе їм піднятися в класі та перейти до рівня Tier 1, але у них для цього немає фінансів та досвіду.

Сонячні панелі Tier 3

Це наймасовіший сегмент сонячних панелей, який має при цьому найнижчий рівень якості. На сонячні панелі Tier 3 доводиться приблизно 90% всього світового ринку сонячних батарей. Компанії рівня Tier 3 займаються виключно збіркою сонячних панелей, використовуючи для цього компоненти, виготовлені сторонніми виробниками.

Виробничі потужності мають низький рівень автоматизація, багато в чому залежать від людського фактора. Саме тому сонячні батареї однієї партії можуть суттєво відрізнятися за якістю збірки.


Кампанія не займаються веденням будь-якої дослідницької діяльності, використовуючи чужі (найчастіше незаконно) технології та розробки.

Показники та параметри, заявлені виробником в технічній документації, не завжди відповідають дійсності.

Сучасний ринок перенасичений дешевими та неякісними сонячними панелями даного класу.

Купити сонячні батареї класу Tier 3 це лотерея. Можна придбати сонячні батареї як гарної якості, так і досить посередні, не надто надійні й продуктивні сонячні панелі.