Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Криза впливає на виробництво сонячних батарей: на скільки ще виростуть ціни?

У травні 2021 року аналітики відзначали зростання цін на сонячні батареї, а також робили прогнози про те, що вартість буде підвищуватися деякий час. Цю тенденцію прискорив світова енергетична криза. На скільки ще виростуть ціни на сонячні панелі?

Світова енергетична криза викликана дефіцитом енергетичної сировини і зростанням цін на нього. Однією з причин стали масивні інвестиції в світову економіку для її «одужання» від COVID-19. Криза вплинула на ціни сонячних батарей - вони стали активно підвищуватися.

Однак, ще до кризи, росли ціни на полікремній, скло, срібло і інші матеріали, що, природно, позначилося на цінах сонячних осередків і модулів.

Ціни на полікремній виросли минулого тижня майже на 9% до 230 юанів (35,3 доларів США) за кг. на тлі енергетичної кризи і закриття заводів в Китаї. Країна, як відомо, є найбільшим виробником цієї сировини. Такий стрибок цін на полікремній може привести до зростання цін на односторонні модулі PERC на 2,1%, що еквівалентно приблизно 0,005 долара США за ОТ.

На перший погляд невелика сума, однак ситуація може погіршитися, якщо енергетична криза затягнеться.

Галузеві аналітики та експерти передбачали, що до кінця поточного року ціни на модулі стабілізуються, а потім почнуть падати. Основні гравці вводили в експлуатацію нові виробничі потужності і з випуску модулів, і з виробництва полікремнію, тобто прогнозувався деякий надлишок пропозиції - нормальна ситуація для сонячної індустрії останніх кількох років. Однак нестача палива в Китаї, викликала зупинку виробництв, виявилася непередбачуваним чинником.

Криза впливає на виробництво сонячних батарей: на скільки ще виростуть ціни?

П'ять провідних виробників модулів в сонячної індустрії - LONGi Green Energy, JinkoSolar, Trina Solar, JA Solar і Risen Energy - 30 вересня виступили зі спільною заявою, в якому попереджають про наближення «кризу» поставок модулів, закликаючи розробників розглянути можливість відстрочки реалізації проектів і закликаючи до тіснішої співпраці між видобувними і переробними компаніями.

Компанії відзначають, що через різке зростання цін на матеріали і логістику багато оформлені замовлення приведуть до «серйозних втрат» і «серйозну загрозу ... сталого розвитку галузі».

У листі також згадується стрибок цін на сонячне скло на 18,2% і зростання вартості плівок на 35% в порівнянні з минулим роком, в той час як вартість модулів зросла у поточному році лише на 9%.

Компанії закликають відповідні державні відомства в Китаї і за його межами стримати традиційний сплеск введення сонячних електростанцій в четвертому кварталі. Крім того, виробники наполегливо просять клієнтів відкласти реалізацію проектів, якщо це можливо.

Примітно, що в минулому місяці компанія BloombergNEF (BNEF) підвищила свій прогноз розвитку сонячної енергетики на поточний рік, очікуючи рекордний за всю історію обсяг установок - 191 ГВт.