Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Місто майбутнього Kanyon Centre в Стамбулі


Kanyon Centre в Стамбулі – один з найбільших багатофункціональних комплексів не тільки в Туреччині, але й у всій Європі.

Що значить багатофункціональний комплекс? Для України такий формат поки що новинка, а ось в Європі і США він з кожним роком набирає все більшої популярності. Це будівлі, де житло, робота, розваги, дозвілля ц шопінг знаходяться в межах одного комплексу будівель або одного кварталу в радіусі пішої доступності. Урбаністи ще називають такий підхід до організації міського простору «колівінг», «mixed-use» і «концентрація».

Kanyon Centre є саме таким «концентрованим» будівлею: 25-поверхова вежа з офісними приміщеннями площею 30 000 кв. м, житловий квартал на 170 квартир і величезний торговий центр, побудований за образом і подобою знаменитої британської мережі універмагів Harvey Nichols: 150 магазинів, ресторанів, кафе, барів, кінотеатрів, центрів здоров'я і спорту, супермаркет і літня тераса.


Фактично, в Kanyon Centre є практично все, що потрібно для життя сучасної людини в місті, за винятком, мабуть, муніципальних медичних установ. Будівництво об'єкта обійшлося творцям у $200 мільйонів, як архітектори були залучені найбільші турецькі й міжнародні архітектурні бюро – Jerde Partnership International, Tabanlioglu Architects, Arup Engineering Tepe Construction.

Побудований ще в 2006 році, свій «зелений» статус Kanyon Centre офіційно підтвердив тільки в 2012 році, пройшовши сертифікацію за стандартом BREEAM. Згодом він кілька разів отримував звання найкращого проекту на міжнародній премії BREEAM Award. За словами власників об'єкта, перед Kanyon Centre стояло амбітне завдання: стати в Туреччині першопрохідцем у сфері зниження використання електроенергії, водопостачання та утилізації відходів, показати, як саме енергозбереження може позитивно впливати на якість життя людей, а також мінімізувати екологічні наслідки роботи будівлі.

З самого початку девелопери визначили технології, які б виділяли центр і свідчили про його екологічно відповідальне майбутнє. «Розумна» автоматизована система управління будівлею (BMS) відстежує, контролює і оптимізує споживання води та електроенергії у всіх приміщеннях, зокрема охолодження, вентиляція, зволоження та освітлення. Якість повітря в приміщеннях відстежують спеціальні датчики вуглекислого газу CO2.


35% обсягу гарячої води, споживаної будівлею, добувають для неї сонячні батареї. Практично всі світлові прилади та лампи були замінені на світлодіодні (LED). Відкриті площі дозволяють максимально використовувати денне світло, дозволяючи відвідувачам насолоджуватися свіжим повітрям і зеленими краєвидами.

За рахунок комбінованого використання системи відхідного тепла у вентильованих приміщеннях, ефективної системи охолодження, і архітектурного рішення, що «дає» будівлі денне світло – споживання електроенергії було зменшено на цілих 45%.


Для поливу рослин та водопостачання туалетних кімнат в Kanyon Centre використовується дощова і стічна вода, при прибиранні будинку використовують тільки засоби на водній основі без сольвентів та ароматизаторів. Також комплекс має свою систему утилізації відходів з пунктами збору скла, паперу та інших матеріалів, які підлягають переробці, харчових відходів ресторанів і кафе, а також особливі пункти збору... електронного сміття.

Для того, щоб знизити навантаження на громадський транспорт і сприяти зниженню рівня викидів у повітря громадським транспортом і особистими автомобілями городян, Kanyon Centre впровадив систему велосипедних доріжок.


Джерело: biz.nv.ua