Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Morgan Stanley: до 2020 року ВДЕ стануть найдешевшим джерелом енергії


Відновлювальні джерела енергії, поміж яких енергія сонця та вітру, стрімко дешевшають, а іноді їх вартість опускається нижче, ніж у вуглеводневих конкурентів, таких як вугілля чи нафту. Згідно з новим дослідженням Morgan Stanley, ВДЕ стануть найдешевшим джерелом енергії в світі вже через три роки.

У своїй доповіді аналітики повідомляють, що до 2020 року відновлювані джерела енергії будуть найдешевшою формою вироблення енергії нового покоління по всьому світу, за винятком декількох країн Південно-Східної Азії.

За прогнозами дослідників, головною рушійною силою скорочення вуглецевих викидів від підприємств стануть переваги поновлюваних джерел енергії, а не політики уряду. Наприклад, не зважаючи на заявлений намір президента США Дональда Трампа вивести країну з паризької угоди по клімату, вони очікують, що до нового десятиліття країна перевищить паризьку прихильність скорочення викидів вуглецю на 26-28% і доведе їх до рівня 2005 року.

Для розвитку цього сценарію є економічні, і технологічні передумови. Згідно з даними дослідження, ціна сонячних панелей у всьому світі впала на 50% в період між 2016 і 2017 роками. А в країнах зі сприятливими кліматичними умовами витрати, пов’язані з використанням сили вітру, можуть скласти від 1⁄2 до 1⁄3 витрат на електростанції на природному газі або вугіллі. Інновації в дизайні вітрових турбін з урахуванням збільшення довжини вітрових лопатей дозволяють підвищити ефективність, що збільшить вихідну потужність вітроенергетики.

Для країн, де до поновлюваних джерел енергії політики ставляться негативно, наприклад, Австралії, прогноз від Morgan Stanley також дуже надихає: до 2020 року відновлювані джерела енергії забезпечать приблизно 28% електрики. Для Південної Австралії прогноз становить 60%.

Більш лояльні до альтернативних джерел енергії країни Європи активно розробляють проекти по їх впровадженню у повсякденне життя. Наприклад, Норвегія до 2020 року планує повністю заборонити опалення будинків нафтопродуктами і газом. На їх зміну повинні прийти спеціалізовані котли, що працюють на тирсі, поновлювані джерела енергії та теплові насоси.

Не зважаючи на всі переваги альтернативних джерел, у них є один великий недолік. На відміну від традиційних АЕС, ТЕС і ГЕС, роботу яких людина може контролювати, поновлювані джерела енергії залежать від неконтрольованих природних змін. Наприклад, люди не можуть змусити дути вітер і сонце світить тоді, коли їм це зручно. Тому потрібні або маневрені електростанції — ті, які можна вмикати-вимикати по виникненню нестачі потужності в мережі, — які спеціальні сховища.