Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Обласна програма енергозбереження

Обласна програма енергозбереження – це крок до проведення комплексної термомодернізації житлового фонду області

Сьогодні відбулося підписання Генерального договору про співпрацю між департаментом економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, ПАТ «Державний ощадний банк України» і ПАТ АБ «Укргазбанк».


За словами директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Жанни Табанець, запровадивши в жовтні 2014 року програму з утеплення житла, відповідно до якої держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК, - а це від 20 до 70 відсотків, - держава запропонувала суспільству європейські підходи та дієвий інструмент для реалізації проектів із енергозбереження.

Також посадовець відзначила цьогорічну активну участь українців, зокрема, прикарпатців, у Урядовій програмі з енергоефективності. Варто додати, що в рамках реалізації цієї програми, Ощадбанком та Укргазбанком в області надано понад 3,5 тисячі теплих кредитів на суму більше як 65 млн грн.

Що ж до програми енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2015-2018 роки, то нею передбачається відшкодування частини відсоткової ставки (15-20%) за кредитами отриманими населенням, ОСББ та ЖКБ на енергозберігаючі заходи в рамках реалізації Державної програми. Її затверджено рішенням обласної ради від 16.10.2015 року №1836-39/2015 «Програма енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2015-2018 роки».

Принагідно дадамо, що в обласному бюджеті наступного року на реалізацію програми передбачено 1 мільйон 200 тисяч гривень.

«Сподіваюся, що після підписання угоди про співпрацю, мешканці області матимуть змогу міняти вікна на енергозберігаючі, утеплюватимуть будинки, встановлюватимуть котли на альтернативних до газу видах палива. А це, в свою чергу, призведе до зменшення споживання енергоресурсів та, відповідно, до економії коштів», - зазначила під час виступу Жанна Табанець.

Цілі кредитування, які забезпечують енергозбереження та підпадають під відшкодування частини відсотків за отриманими кредитами для населення (фізичні особи, ОСББ, ЖБК)


Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації