Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Огляд сонячних панелей SunPower 2021

Огляд SunPower 

З моменту запуску високопродуктивних IBC-елементів у 2007 році SunPower вважається провідним світовим виробником сонячних елементів і панелей. Тепер відома як Maxeon solar Technologies, Sunpower як і раніше виробляє найефективніші у світі сонячні панелі на основі запатентованої технології IBC cell, а також може похвалитися кращою гарантією продуктивності з мінімальною гарантованою номінальною потужністю 92% через 25 років. Більш економічні панелі серії P від Sunpower також забезпечують дуже високу якість і відмінну продуктивність з 25-річною гарантією на продукцію.

Короткий опис сонячних панелей SunPower

 • Номінальна потужність (Вт): 360 Вт-500 Вт
 • Ефективність ( % ): дуже висока-19,8% - 22,8%
 • Технологія елементу: преміальні черепичні елементи N-типу 
 • Цінова категорія: від середньої до дуже високої $$$$$
 • Найбільш ефективна панель: Maxeon 3, 400 Вт
 • Гарантія на продукцію: відмінна-25 років
 • Обслуговування та підтримка: дуже хороші 5/5
 • В цілому: дуже рекомендується ☆☆☆☆☆

Історія компанії

Корпорація SunPower має багату історію в області виробництва сонячних панелей і вже давно вважається технологічним лідером сонячної промисловості. Це дуже гучна заява, але з нею важко не погодитися, оскільки зараз вони виробляють найефективнішу сонячну панель для житлових приміщень, Maxeon 3, з найменшою деградацією і кращою гарантією продуктивності на ринку. Хоча, як і більшість речей, висока продуктивність досягається за високу ціну, а сонячні панелі SunPower є одними з найдорожчих на ринку.

SunPower почала свою діяльність в лабораторії на початку 80-х років і офіційно стала SunPower в 1988 році. Отримавши фінансування від інвесторів, команда R & D розробила потужні фотоелементи з використанням передових технологій (які використовувалися космічною програмою NASA) разом з Honda, щоб виграти автомобільні перегони World Solar Challenge в Австралії. Ці досягнення вивели SunPower на світову арену в якості одного з провідних виробників сонячних елементів, а також заклали основу для високоефективних IBC-елементів Maxeon, використовуваних сьогодні.

SunPower розділяється на дві компанії

Ще у 2019 році Sunpower оголосила, що розділиться на дві незалежні публічні компанії-SunPower і Maxeon Solar, причому кожна компанія зосередиться на своєму сегменті ринку.

SunPower зосередиться виключно на ринку сонячної енергії в Північній Америці, займаючись дистрибуцією, продажем і установкою сонячних панелей, накопиченням енергії та супутніми продуктами.

Maxeon Solar або "Maxeon Solar Technologies" стане глобальним розробником, дистриб'ютором і виробником лінійки сонячних панелей і сонячних панелей SunPower Maxeon.

Огляд сонячних панелей SunPower 2021

Протягом 2000-х років SunPower розширила і побудувала передові підприємства в США, Мексиці, Європі та Азії для виробництва високоефективних сонячних панелей. За останнє десятиліття єдиним виробником, здатним конкурувати на тому ж рівні ефективності та продуктивності, була LG Energy з лінійкою панелей Neon R, що використовують аналогічну технологію IBC-cell.

Однак для SunPower не все пройшло ідеально. За останні роки компанія зіткнулася з серйозними фінансовими проблемами та накопичила значний обсяг боргів через високі витрати і тиск з боку надзвичайно конкурентоспроможних китайських і корейських виробників панелей. Фінансові проблеми змусили SunPower реструктурувати бізнес і виробничі операції, і тепер фінансова ситуація виглядає більш позитивною.

Сонячні панелі та технології елементів

Елементи Maxeon

SunPower почала масове виробництво високопродуктивних IBC елементів або міжблочних зворотних контактних елементів ще у 2007 році та з того часу очолює галузь, використовуючи те, що вважається найбільш ефективною технологією сонячних елементів, доступною сьогодні. На відміну від звичайних монокристалічних і полікристалічних сонячних елементів, які використовують встановлені спереду шини для збору струму, елементи IBC мають тонку сітку провідників, вбудованих в задню сторону елемента. Конструкція елементу має сітку з кремнію N-типу і P-типу на задній стороні, що підвищує ефективність шляхом усунення необхідності в передніх відкритих шинах, які частково затінюють елемент. IBC-елементи SunPower побудовані на основі кремнію N-типу високої чистоти, який підвищує ефективність і продуктивність і забезпечує дуже низьку швидкість деградації, що є основою провідної гарантії SunPower.

Елементи Maxeon

Елементи IBC поточного покоління (3 і 4) від SunPower мають менший формат 5 дюймів (125 мм x 125 мм), і має 96 елементів (8 рядами по 12 елементів). Майже всі інші виробники перейшли на розмір елементів у 6 дюймів (156 мм х 156 мм), які становлять панель з 60 елементів. Розмір елементу не впливає на продуктивність, але більша кількість прирівнюється до вищої напруги, що може бути проблематичним для побутових установок, які можуть мати межу напруги 600 В (залежно від країни). Більш висока напруга означає, що менша кількість панелей може бути з'єднана в ланцюжок для досягнення верхньої межі напруги.

Елементи Maxeon 3 - Елементи Maxeon 2

Новий формат - 104 елемента

Панелі останнього покоління від SunPower, просто названі Maxeon 2 і Maxeon 3, побудовані з новим форматом 104 елементи з 8 рядами по 13 елементів, щоб створити найпотужнішу у світі сонячну панель для житлових приміщень потужністю 400 Вт. Панелі Maxeon 3 повної серії потужністю від 370 до 400 Вт замінили старішу серію X, в той час, як панелі Maxeon 2 потужністю від 340 до 360 Вт замінили старішу серію E.

Черепичні елементи

Черепичні елементи - це нова технологія, в якій перекриваються тонкі смуги елементів, зібрані горизонтально або вертикально по всій панелі. Сонячні панелі серії SunPower P, описані більш детально нижче, використовують вертикальний формат з 6-7 паралельними довгими смугами елементів. Це дає кілька переваг, включаючи покращену стійкість до тіні при частковому затіненні, оскільки кожний елемент працює незалежно. Тонкі черепичні елементи також більш гнучкі та менш схильні до мікротріщин, що є загальною проблемою для звичайних повнорозмірних квадратних елементів. Вони виготовляються шляхом лазерного різання звичайного повнорозмірного елементу на 5 або 6 смуг. Для їх нашарування у вигляді черепиці використовується клей для з'єднання з задньої сторони. Невелике перекриття кожної смуги елементів приховує одну шину, яка з'єднує смуги елементів. Ця унікальна конструкція охоплює велику площу поверхні панелі, бо не вимагає підключення шин з передньої сторони, які частково затінюють елемент, що підвищує ефективність панелі так само як і елементи IBC.

Серія P використовує звичайний кремній P-типу, який не настільки ефективний, як високопродуктивний кремній N-типу, що використовується в елементах Maxeon. Тим не менш, він набагато більш економічний і як і раніше забезпечує дуже пристойну ефективність у 20,4%. Серія P також підтримується гарантією виробника.

Лінійка панелей SunPower

У той час, як сонячні панелі серії Maxeon є одними з найбільш високопродуктивних у світі, більш економічна серія SunPower пропонує широкий асортимент панелей для житлових, комерційних і комунальних сонячних установок. Нові панелі серії Maxeon 2 і 3 замінили попередні серії E і X, в яких використовувалися ті ж високоефективні елементи IBC, щоб конкурувати на преміальному сегменті ринку. Варто відзначити, що багато панелей Maxeon 5 і серії Performance також доступні в якості панелей змінного струму з вбудованими мікроінверторами від Enphase Energy.

 • Maxeon 3 - 400 Вт
 • Maxeon 2 - 360 Вт
 • Серія Maxeon 5 - від 390 Вт до 415 Вт
 • Серія Performance - від 370 Вт до 500 Вт

Maxeon 3

Maxeon 3 є новим флагманом лінійки SunPower і доступний в діапазоні розмірів від 370 до 400 Вт для житлових приміщень. Заснований на високопродуктивній технології IBC-елементів 3 покоління, новий формат зі 104 елементами збільшує вихідну потужність і перевершує діапазон з вражаючою максимальною ефективністю 22,8%, що робить його найефективнішою сонячною панеллю у світі.

Елементи Maxeon 3

Maxeon 2

Як і Maxeon 3, нова панель Maxeon 2 заснована на високопродуктивній технології IBC-елементів 3 покоління і використовує той же формат зі 104 елементами для подальшого збільшення вихідної потужності та перевершує діапазон з максимальною ефективністю 20,4%. Однак, оскільки він заснований на дещо дешевших елементах IBC, панелі Maxeon 2 мають нижчу потужність від 340 до 360 Вт, що робить їх більш доступними, але все ж одними з найбільш ефективних доступних сонячних панелей для житлових приміщень.

Елементи Maxeon 2

Серія Maxeon 5

Панелі змінного струму серії A наступного покоління SunPower і нова серія Maxeon 5 побудовані на основі того, що Sunpower називає технологією наступного покоління IBC - "покоління 5". Ці нові 6-дюймові IBC-елементи більшого формату виготовляються на новій лінії заводу-виробника в Малайзії.

Нова конструкція зібрана в панелі потужністю від 390 Вт до 415 Вт, що робить їх одними з найпотужніших житлових панелей, доступних зараз. Альтернативна версія сонячноої панелі Maxeon 5 Серії A містити мікроінвертор від Enphase energy і зараз доступна тільки в США.

Елементи Maxeon 5

Серія Performance

Як детально описано раніше, в панелях серії Performance, або серії P, використовується унікальна конструкція черепичних елементів, що складається з 6 паралельних довгих рядів. Така конструкція більш економічна і забезпечує додаткову стійкість до тіні при частковому затіненні. Тонкі окремі елементи PERC, засновані на звичайному кремнії P-типу, більш гнучкі та менш схильні до мікротріщин, що є загальною проблемою для звичайних повнорозмірних квадратних елементів. Серія P випускається в трьох варіантах: панелі меншого розміру для житлових приміщень потужністю від 370 Вт до 390 Вт, комерційні панелі більшого формату потужністю від 405 Вт до 420 Вт, та панелі надвеликого розміру для комунальних служб потужністю від 475 Вт до 500 Вт.

 • Житлові панелі серії P - від 370 Вт до 390 Вт-черепичні елементи
 • Комерційні панелі серії P - від 405 Вт до 420 Вт - черепичні елементи
 • Панелі загального призначення серії P - від 475 Вт до 500 Вт - черепичні елементи

Попри те, що панелі використовують стандартний кремнії P-типу, SunPower як і раніше пропонує вражаючу 25-річну гарантію продуктивності, а також 25-річну гарантію виробника на всі панелі серії P.

Серія Performance

Гарантія та сервісне обслуговування

SunPower пропонує лідируючу гарантію продуктивності на сонячні панелі Maxeon 2, 3 і 5 серій, в яких використовуються наднадійні елементи Maxeon IBC на основі кремнію N-типу високої чистоти. Серія X має гарантію з 92% збереження потужності після 25 років використання.

Гарантія та сервісне обслуговування sunpower

Точні відомості про гарантію з гарантійного сертифіката SunPower наступні: "потужність фотоелектричних модулів становитиме не менше 98% від мінімальної пікової потужності протягом першого року і буде знижуватися не більше ніж на 0,25% на рік протягом наступних 24 років, тому вихідна потужність в кінці останнього року 25-річного гарантійного терміну складе не менше 92% від мінімальної пікової потужності".

Стійкість

SunPower вже давно є лідером галузі в сталому розвитку і є єдиним відомим нам виробником, який використовує повну стратегію сталого розвитку із замкнутим циклом. Філософія SunPower полягає в забезпеченні стійкої ділової практики на кожному етапі життєвого циклу продукту і за його межами. Ця стратегія проклала шлях SunPower до того, щоб стати лауреатом першої щорічної премії в галузі сталого розвитку від журналу pv.

Повністю безвідходне виробництва

Сонячні панелі Sunpower Maxeon є першими у світі сонячними панелями, що мають сертифікат повністю безвідходного виробництва, що робить SunPower провідним світовим виробником в області сталого розвитку.

Висновок

SunPower вважається провідним світовим виробником сонячних панелей, і дуже мало компаній можуть конкурувати на тому ж рівні продуктивності і якості. З точки зору абсолютної ефективності SunPower як і раніше лідирує у світі, а серія Maxeon займає перше місце як найефективніша сонячна панель з найменшою деградацією і гарантією найкращої продуктивності. Хоча не дивно, що панелі Maxeon також є найдорожчими панелями на ринку, але, як і більшість речей, якість має свою ціну. Враховуючи, що сонячна енергія є довгостроковою інвестицією, більш висока ціна також означає кращу продуктивність, підвищену надійність і збільшення вироблення енергії протягом усього терміну служби системи.

Фінансові проблеми, з якими SunPower зіткнувся в останні роки, викликали деякі побоювання з приводу здатності SunPower виконувати довгострокові гарантійні зобов'язання. Попри це, SunPower як і раніше займає перше місце в США і в багатьох частинах світу як серед установників, так і серед клієнтів. На відміну від цього, на інших ринках, таких як Азія та Австралія, SunPower не має великої присутності, і дуже високу ціну серії Maxeon може бути важко виправдати, коли кілька інших виробників пропонують аналогічну продуктивність і якість за дещо нижчою ціною.

З іншого боку, нова серія Performance була дуже успішною в комерційному секторі сонячної енергії, будучи дуже економічною і підкріпленою однією з кращих доступних гарантій. З поліпшенням фінансових перспектив і появою панелей наступного покоління Maxeon 5 і серії A, схоже, SunPower може ще деякий час залишатися лідером галузі.

Джерело: cleanenergyreviews.info