Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Огляд сонячних панелей Trina Solar

Trina Solar review

 

Історія компанії

 

Як один з п'яти найбільших постачальників сонячних панелей в світі, Trina Solar має міцну репутацію і велику глобальну дистриб'юторську мережу в 30 країнах. Заснована в 1997 році, Trina є повністю вертикально інтегрованою компанією і одним з найстаріших китайських виробників сонячних батарей. За останні кілька десятиліть сильну увагу Trina приділяла до досліджень і розробок, що призвело до деяких великих досягненнь, включаючи 18 світових рекордів сонячних фотоелектричних систем по ефективності елементів і панелей.

Trina Solar

 

За оцінкою Bloomberg New Energy Finance, Trina Solar входить в число провідних виробників сонячних панелей першого рівня. Хоча слід зазначити, що рейтинг Tier 1 є скоріше показником фінансової стійкості компанії, що дуже важливо для великих комунальних підприємств, які потребують довгострокової життєздатності проекту.

 

Як і багато великих китайських виробників, Trina Solar приділяє особливу увагу продуктивності і співвідношенню ціни і якості. Trina зазвичай не конкурує на дорогому преміальному сегменті ринку з такими, як LG (Південна Корея) і Sunpower (США). Проте, Trina пропонує деякі продукти з дуже високими характеристиками, в тому числі нові панелі i-TOPCon N-типу і вдосконалені двосторонні сонячні панелі DuoMax Twin, що забезпечують вражаючу потужність 445 Вт.

 

Різноманітність сонячних панелей

 

Trina Solar виробляє широкий спектр сонячних панелей для житлових, комерційних і комунальних підприємств, включаючи багато з новітніх технологій комірок, включаючи двосторонні, половинні елементи, подвійні скляні, PERC, і з недавніх пір, монокристалічні елементи N-типу.

 

Trina Solar Vertex

Повний асортимент сонячних панелей для дому та комерції Trina на 2021 рік 

 

Найпопулярніша модель в лінійці Trina - це панелі Honey. Серія Honey була вперше випущена ще в 2012 році і зараз доступна в різних типах і розмірах потужністю до 335 Вт. Для більших комерційних і комунальних підприємств Trina Solar пропонує ряд високовольтних (1500 В) модулів більшого формату з 72 або 144 половинними комірками в двосторонньому діапазоні TallMax і DuoMax з розмірами до 445 Вт. Крім того, Trina також пропонує варіанти з подвійним склом з 30-річною гарантією продуктивності.

 

Нові панелі Vertex High Power 600 Вт +

 

2020 рік став роком потужних сонячних панелей, лідером яких стала компанія Trina Solar. Перші панелі Vertex наступного покоління від Trina Solar були продемонстровані на початку 2020 року і досягли вражаючих 515,8 Вт на основі незалежної оцінки випробувань від TUV Reinland. Цей прорив був зроблений після того, як в березні компанія Trina почала виробництво нових панелей Vertex на невеликій експериментальної лінії. Кілька місяців по тому на виставці SNEC PV Power Expo в Китаї Trina продемонструвала неймовірну панель Vertex потужністю 660 Вт. Однак панелі потужністю вище 620 Вт.

 

Trina Solar Vertex bificial

 

Серія vertex включає монокристалічні комірки PERC з між з'єднаннями MBB з декількома шинами для досягнення ККД до 21,3%. Зокрема, вони є першими панелями, побудованими на новому більшому форматі комірок розміром 210 мм з використанням унікальних осередків з розрізом 1/3 (на відміну від звичайних комірок з половинними розрізами). Потужні панелі Vertex набагато більше за розміром, їх висота становить 2,1-2,3 м, а ширина 1,1-1,3 м. Це значно більше, ніж панелі стандартного комерційного розміру (2 х 1 м), і вони призначені для використання на сонячних фермах. Двосторонні панелі найкраще підходять для одновісних трекерах, встановлених на світлих поверхнях, таких як пісок або навіть сніг.

 

Нові панелі Compact Vertex S 400 Вт +

 

Напередодні офіційного запуску панелей Vertex в середини 2020 року, 4 листопада Trina Solar анонсувала нову лінійку панелей Vertex S, де буква S означає «малі». На відміну від набагато більших панелей Vertex, більш легкі й компактні панелі Vertex S призначені для дахів житлових і комерційних приміщень. Ці високопотужні панелі від 380 Вт до 405 Вт також побудовані на основі осередків більшого розміру 210 мм і використовують ту ж технологію моно-PERC, MBB, 3-тя осередок для досягнення вражаючої максимальної ефективності 21,1% до максимальної потужності 405 Вт. Лінія Vertex S повинна бути випущена на початку 2021 року.

 

Trina Solar Vertex S

Основні особливості панелі Trina Solar Vertex S

Trina Solar Vertex S

Елементи Vertex S 210 мм - Порівняння розмірів панелі

Trina Solar Vertex S

Trina Vertex S докладні технічні характеристики

Trina Honey

 

Найпопулярнішими панелями Trina Solar є монокристалічні і полікристалічні панелі Honey. Пропонуючи гарне поєднання якості, продуктивності і співвідношення ціни і якості, новітня лінійка Honey M підвищила ефективність у порівнянні з попередньою серією за рахунок використання нових половинних комірок PERC, що включають 9 шин (MBB). Нова лінійка honey M доступна в розмірах від 315W до 335W, при цьому Honey M black (показано навпаки) з чорним заднім листом для гладкого повністю чорного виду.

Ефективність була збільшена до 19,7% на останній панелі потужністю 335 Вт, випущеної в 2020 році, з використанням новітніх моно осередків PERC, MBB.

Trina Solar Honey M

Передова технологія сонячних фотоелементів

 

Дорожня карта продукту Trina прокладає шлях для ряду нових високоефективних технологій комірок, включаючи унікальну комірку i-TOPCon N-типу, мульти-шини або осередку MBB і вдосконалені двосторонні комірки.

 

Trina Solar

 

Фокус на розробці високоефективних комірок N-типу стає все більш поширеним серед провідних китайських виробників, хоча Trina, схоже, перебуває в авангарді цієї технології. Подібні панелі N-типу вже давно доступні від виробників преміум-класу, таких як LG і Sunpower, хоча і за вищою ціною. Оскільки Trina і інші виробники збільшують обсяги виробництва і інвестиції в технологію осередків N-типу, це допоможе знизити ціну на ці високоефективні панелі.

 

Мульти-шини - MBB

 

Trina була одним з перших китайських виробників, які запропонували технологію з декількома збірними шинами або MBB для всього діапазону нових модулів.

 

Trina Solar mbb

 

Причина переходу на MBB досить проста, щоб підвищити ефективність і надійність. Одна проблема з традиційними плоскими стрічковими шинами на передній частині осередку полягає в тому, що вони частково затінюють комірки, що знижує ефективність і продуктивність. Технологія MBB - це спосіб підвищити продуктивність і ефективність за рахунок зменшення ефекту затінення від традиційних стрічкових шин. Додаткові переваги включають зниження температури комірки і, в свою чергу, зниження ризику утворення гарячих точок в рідкісних випадках руйнування комірки.

 

Trina Sola

Панелі Trina оснащені MBB (9 шин) для підвищення продуктивності та ефективності 

Технологія MBB включає в себе кілька невеликих круглих дротових шин і аналогічна панелям преміум-класу LG Neon 2, які доступні вже кілька років. В даний час Trina представляє цю інноваційну високоефективну продукцію в маси за рахунок великосерійного виробництва і подальшого зниження витрат.

 

Двосторонні сонячні панелі

 

Trina Solar bicial

 

Двосторонні сонячні панелі доступні вже багато років, але стають популярними тільки зараз, оскільки вартість виробництва високопродуктивних монокристалічних елементів PERC продовжує знижуватися. Двосторонні комірки поглинають світло з обох сторін панелі і в правильному місці, а умови можуть виробляти до 30% більше енергії, ніж традиційні монокристалічні панелі. Trina Solar була на передньому краї технології двосторонніх комірок, і в нових панелях DuoMax Twin використовується комбінація PERC, половинних, MBB, двосторонніх комірок, розміщених в панелі з подвійним склом.

 

Trina Solar bificial panel

 

Якість і продуктивність

 

Компанія PVEL (DNV-GL), німецька випробувальна лабораторія, одна з провідних світових незалежних служб тестування сонячних модулів і їх експлуатаційних характеристик, складає щорічний звіт по оцінці надійності фотоелектричних модулів. Протягом останніх шести років різні сонячні панелі Trina незмінно займали лідируючі позиції серед більш 20 протестованих світових брендів сонячної енергії. Краща продуктивність не означає, що вони займають перше місце, це одна з найбільш ефективних модулів в групі без серйозної деградації або збоїв.

 

PVEL - одна з найавторитетніших незалежних організацій з тестування сонячних фотоелектричних систем, тому результати дають високу впевненість в довгостроковій продуктивності і надійності модулів Trina Solar як для великих, так і для малих установок.

Trina Solar

 

Минулі проблеми з якістю

 

Поряд з багатьма іншими великими виробниками у Trina solar протягом багатьох років був ряд проблем з якістю. В основному це було результатом деградації заднього листа і відмови, що призвело до проникнення води або проблем з PID. На щастя, це, мабуть, обмежується в основному панелями, проданими в період з 2011 по 2014 рік, і пов'язано з альтернативним заднім листом або матеріалом EVA, використовуваним під час виробництва. Останні панелі, схоже, не містять будь-яких зареєстрованих проблем, але це не означає, що в майбутньому несправностей не буде. Як і у всіх великих виробників, випадкові партії або невелика кількість панелей обов'язково матимуть проблеми.

Часто, коли справа доходить до питань якості, велика різниця полягає в тому, як виробник вирішує ці проблеми і підтримує установників і клієнтів. Як ми пояснимо в наступному розділі, це одна з областей, де Тріна дійсно покращилася.

 

Гарантія та сервіс

 

Trina Solar пропонує стандартну 12-річну гарантію виробника на продукцію (раніше 10 років), яка захищає від дефектів протягом перших 12 років, плюс 25-річну гарантію продуктивності, щоб гарантувати мінімальну вихідну потужність 80% після 25 років використання. На панелі Vertex і Vertex S наступного покоління буде надаватися більш тривалий 15-річний гарантійний термін з можливістю продовження до 25 років. Trina Solar має безліч центрів підтримки і обслуговування по всьому світу, а австралійський сервісний офіс знаходиться в Сіднеї.

 Trina Solar

Стабільність

 

Як і багато великих виробників, Trina Solar почала приділяти більше уваги ланцюжку поставок, прагнучи скоротити кількість відходів і викидів за рахунок більш ефективних виробничих процесів і підвищення корпоративної відповідальності. Добре відома система показників SVTC дає компанії Trina Solar вражаючі 99 балів зі 100. Це включає в себе поліпшення умов праці і «бере на себе відповідальність за вплив на навколишнє середовище і здоров'я своїх продуктів на протязі всього їх життєвого циклу, включаючи дотримання обов'язкової політики відповідальної утилізації ».

 

У січні 2021 року компанія Trina Solar також отримала подвійну сертифікацію «Екологічної декларації продукції» (EPD) від глобального незалежного інституту сертифікації в галузі науки про безпеку. Сертифікат EPD отримано для сталого виробництва шляхом відстеження впливу на навколишнє середовище, сировини, виробництва, обробки, транспортування і переробки.

Trina Solar

Висновок

 

Trina Solar широко вважається одним з кращих виробників на ринку, що пропонують сонячні панелі хорошої якості. Ця репутація була підкріплена поліпшеним обслуговуванням клієнтів, величезним прогресом в технології осередків, а також підвищенням ефективності і вихідний потужності за останні роки.

 

В цілому, грунтуючись на історії, репутації Trina Solar і високий рейтинг Tier 1 по системі рейтингів Bloomberg New Energy Finance (BNEF), можна майже гарантувати, що Trina буде працювати довгий час, щоб підтримувати будь-які проблеми з якістю або продуктивністю, якщо вони виникнуть належним чином в майбутньому. Trina удосконалює і просуває свій асортимент панелей більше, ніж інші виробники. Крім того, вхід до п'ятірки провідних світових виробників і показ дуже хороших результатів у незалежному тестуванні PVEL дає додаткову впевненість в тому, що панелі Trina будуть добре працювати протягом багатьох років.

 

Більшість сонячних панелей Trina тепер мають стандартну 12-річну гарантію на продукцію і 25-річну гарантію продуктивності, хоча на двосторонні панелі нового покоління і панелі Vertex пропонуються більш тривала 15-річна і 30-річна гарантія продуктивності.

 

Джерело: cleanenergyreviews.info