Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

План електромобілізації України

Міністр Інфраструктури Володимир Омелян на презентації Національної ініціативи «Електросьогодні» (Electro Today, E2D) заявив, що для України цілком реальна мета досягти 15% електромобілів в загальному обсязі автотранспорту вже до 2020 року. Він підкреслив, що в даному випадку Україна в рівних умовах з іншими європейськими країнами, адже запровадження електромобілізації тільки всюди починається, тому ми можемо іти в ногу зі всіма.

Цитата:

Електромобілі - це мрія, яка вже сьогодні стає реальністю. Сьогодні у нас з'являється можливість перейти від «гаражної» політики створення електромобілів - до державної. В першу чергу ми хочемо сформувати сприятливі умови для розвитку електричного автомобільного транспорту в Україні. Ми плануємо створити максимально комфортні умови не тільки для імпорту, а й для створення вітчизняних електромобілів, - говорить Володимир Омелян.

Для імпортованих в Україну електромобілів представлена ініціатива включає такі пропозиції:

Звільнення від сплати ПДВ при ввезенні електромобіля в Україні до 2021 року (очікуваний ефект - -16,8% від вартості транспортного засобу);

Звільнення від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації електромобіля до 2021 року (- 4,8%);

Звільнення від оплати акцизного збору (- 109 євро);

Стимулюючі заходи у вигляді податкової знижки на податок на прибуток (20-20%) і державний грант на покупку електромобіля до 2021 року.


Для електромобілів українського виробництва пропонується:

Звільнення від сплати ПДВ при продажу виробленого в Україні електромобіля до 01.01.2028;

Звільнення від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації виробленого в Україні електромобіля до 2021 року (- 4,8%);

Стимулюючі заходи у вигляді податкової знижки на податок на прибуток (20-20%) і державний грант на покупку електромобіля до 2021 року;

Встановлення нульового мита на імпорт комплектуючих до електромобілів до 01.01.2028;

Встановлення 180 днів відстрочки сплати ПДВ на імпорт комплектуючих до електромобілів до 01.01.2028;

Запровадження пільгової ставки податку на землю для виробників електромобілів до 01.01.2028.


Крім цього, ініціатива передбачає створення програми по обладнанню паркувальних місць зарядними станціями, преференції для електромобілів при пересуванні по місту і повторне використання автомобільних батарей для створення пристроїв зберігання енергії.


Також додатковою метою плану електромобілізації України є прихід, як мінімум, трьох стратегічних інвесторів з 10 найбільших світових автовиробників.

Джерело: ecoautoinfo.com