План електромобілізації України

Міністр Інфраструктури Володимир Омелян на презентації Національної ініціативи «Електросьогодні» (Electro Today, E2D) заявив, що для України цілком реальна мета досягти 15% електромобілів в загальному обсязі автотранспорту вже до 2020 року. Він підкреслив, що в даному випадку Україна в рівних умовах з іншими європейськими країнами, адже запровадження електромобілізації тільки всюди починається, тому ми можемо іти в ногу зі всіма.

Цитата:

Електромобілі - це мрія, яка вже сьогодні стає реальністю. Сьогодні у нас з'являється можливість перейти від «гаражної» політики створення електромобілів - до державної. В першу чергу ми хочемо сформувати сприятливі умови для розвитку електричного автомобільного транспорту в Україні. Ми плануємо створити максимально комфортні умови не тільки для імпорту, а й для створення вітчизняних електромобілів, - говорить Володимир Омелян.

Для імпортованих в Україну електромобілів представлена ініціатива включає такі пропозиції:

 Звільнення від сплати ПДВ при ввезенні електромобіля в Україні до 2021 року (очікуваний ефект - -16,8% від вартості транспортного засобу);

 Звільнення від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації електромобіля до 2021 року (- 4,8%);

 Звільнення від оплати акцизного збору (- 109 євро);

 Стимулюючі заходи у вигляді податкової знижки на податок на прибуток (20-20%) і державний грант на покупку електромобіля до 2021 року.

Електросьогодні (E2D)

Для електромобілів українського виробництва пропонується:

Звільнення від сплати ПДВ при продажу виробленого в Україні електромобіля до 01.01.2028;

Звільнення від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації виробленого в Україні електромобіля до 2021 року (- 4,8%);

Стимулюючі заходи у вигляді податкової знижки на податок на прибуток (20-20%) і державний грант на покупку електромобіля до 2021 року;

Встановлення нульового мита на імпорт комплектуючих до електромобілів до 01.01.2028;

Встановлення 180 днів відстрочки сплати ПДВ на імпорт комплектуючих до електромобілів до 01.01.2028;

Запровадження пільгової ставки податку на землю для виробників електромобілів до 01.01.2028.

Електросьогодні (E2D)

Крім цього, ініціатива передбачає створення програми по обладнанню паркувальних місць зарядними станціями, преференції для електромобілів при пересуванні по місту і повторне використання автомобільних батарей для створення пристроїв зберігання енергії.

Електросьогодні (E2D)

Також додатковою метою плану електромобілізації України є прихід, як мінімум, трьох стратегічних інвесторів з 10 найбільших світових автовиробників.

Джерело: ecoautoinfo.com