Податкова знижка на купівлю сонячних батарей

 

Парламентарі мають намір ввести податкову знижку у розмірі 15% на купівлю обладнання для виробництва альтернативних видів енергії. Відповідну норму додали до проекту закону №4033а про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання ринку електромобілів в Україні та використання альтернативних джерел енергiї. 

Як правило, встановлюють сонячні батареї для виробництва електроенергії, теплові насоси, вітрогенератори. Як пояснюють автори законопроекту, вони здатні забезпечити електричною та тепловою енергією приватні домогосподарства.

Податкова знижка на купівлю сонячних батарей

У липні 2015 року було прийнято закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії». Це дозволило побутовому споживачу встановлювати у своєму приватному домогосподарстві генеруючі установки, сонячні електростанції призначені для виробництва електроенергії з енергії сонця та/або вітру.

В умовах економічної кризи та нестабільного валютного курсу вартість такого обладнання складає в середньому $9-25 тис. Відповідно, це не дає змоги українцям, зацікавленим у використанні альтернативних джерел енергії, встановлювати таке устаткування. Тому введення таких податкових пільг, на думку авторів закону №4033а, має стимулювати купівлю сонячних батарей, вітрогенераторів тощо.

Раніше в цьому проекті закону пропонували ввести 16%-ву податкову знижку на купівлю електрокарів. Зараз же розмір цієї запропонованої ставки знизили до 15%. 

За матеріалами watcher.com.ua