Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Податкова знижка на купівлю сонячних батарей

Парламентарі мають намір ввести податкову знижку у розмірі 15% на купівлю обладнання для виробництва альтернативних видів енергії. Відповідну норму додали до проекту закону №4033а про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання ринку електромобілів в Україні та використання альтернативних джерел енергiї.

Як правило, встановлюють сонячні батареї для виробництва електроенергії, теплові насоси, вітрогенератори. Як пояснюють автори законопроекту, вони здатні забезпечити електричною та тепловою енергією приватні домогосподарства.


У липні 2015 року було прийнято закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії». Це дозволило побутовому споживачу встановлювати у своєму приватному домогосподарстві генеруючі установки, сонячні електростанції призначені для виробництва електроенергії з енергії сонця та/або вітру.

В умовах економічної кризи та нестабільного валютного курсу вартість такого обладнання складає в середньому $9-25 тис. Відповідно, це не дає змоги українцям, зацікавленим у використанні альтернативних джерел енергії, встановлювати таке устаткування. Тому введення таких податкових пільг, на думку авторів закону №4033а, має стимулювати купівлю сонячних батарей, вітрогенераторів тощо.

Раніше в цьому проекті закону пропонували ввести 16%-ву податкову знижку на купівлю електрокарів. Зараз же розмір цієї запропонованої ставки знизили до 15%.

За матеріалами watcher.com.ua