Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Понад 4 тис. домогосподарств встановили сонячні станції у III кварталі цього року

В Україні нараховується більше 39 тис. домогосподарств, які використовують сонячні панелі та заощаджують на рахунках за електроенергію.  При цьому, загальна потужність встановлених СЕС у домогосподарствах перевищила 1 ГВт.

Про це свідчать результати моніторингу, що проводить Держенергоефективності щоквартально на основі даних постачальників універсальних послуг та операторів системи розподілу.
Зокрема, у III кварталі, з липня по вересень, встановлено 4240 СЕС у приватних домогосподарствах. Це удвічі більше ніж за аналогічний період минулого року.

У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених родинами СЕС увійшли:

  • Дніпропетровська область – 5559;
  • Закарпатська – 3225;
  • Тернопільська – 3068.

Переваги сонячних електростанцій очевидні, адже створюють приватним домогосподарства можливості:

  • Самостійно забезпечувати свої потреби в електроенергії.
  • Заощаджувати на рахунках за електроенергію.
  • Бути автономними (за умови установки акумуляторного обладнання або комбінування різних технологій використання відновлюваних джерел енергії).
  • Головна перевага сонячних панелей очевидна – після їх встановлення та підключення ви генеруєте свою власну електроенергію, зменшуєте залежність від електропостачальника та скорочуєте витрати на електроенергію. Життєвий цикл сонячних панелей в середньому складає 25-30 років. Отже, після підключення власної сонячної електростанції ви гарантовано зменшите витрати на електроенергію протягом цього періоду. Приблизна сума, яку ви заощадите за ці 2-3 десятиліття за рахунок енергії сонця, розраховується для кожного будинку індивідуально.
  • Згідно з українським законодавством, встановлення електричних панелей заохочується спеціальним «зеленим» тарифом. Головна умова підключення до тарифу полягає в тому, щоб сумарна річна генерація електроенергії вашою сонячною станцією перевищувала сумарне споживання енергії домогосподарством. Після того, як обладнання окупиться, ви почнете отримувати стабільний прибуток від постачання «зелених» кіловатів до мережі.

Бути вмотивованими ефективно використовувати енергію вдома, користуватися електротехнікою класу енергоефективності А та вище, замінювати системи освітлення на енергоощадні та впроваджувати інші сучасні «smart»-технології.

Завдяки тому, що все більше родин усвідомлюють переваги використання «чистої» енергії та сприяють розвитку цього напряму власними зусиллями, в країні з’являється більше так званих «прос’юмерів».
Для подальшої підтримки такої малої розподіленої генерації відповідно до європейських стандартів спільними зусиллями Міненерго, Держенергоефективності та партнерів ведеться робота над розробкою нової системи – Net Billing.

Джерело: saee.gov.ua