Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Прикарпатці встановлюють сонячні батареї і продають електрику за «зеленим» тарифом

На Прикарпатті зростає кількість альтернативних електростанцій та приватників, які встановлюють сонячні електростанції на своїх будинках і продають електрику за вигідним «зеленим» тарифом.

Енергетики повідомляють про 70 альтернативних електростанцій на Івано-Франківщині.

При цьому 11 електростанцій сумарною потужністю 18,5 МВт перебувають у власності підприємств, а 59 станцій потужністю близько 0,9 МВт знаходяться у власності фізичних осіб.

За популярністю на Прикарпатті лідирують сонячні електростанції, їх нині в області 6. Найбільші знаходяться у Снятинському, Богородчанському, Тисменицькому районах та мають сумарну потужність 10,9 МВт, повідомляє прес-служба «Прикарпаттяобленерго».

Гідроелектростанцій на Івано-Франківщини чотири – у Снятинському, Тлумацькому, Верховинському районах – загальною потужністю 2,9 МВт. Є одна біогазова установка на заводі «Даноша» на Калущині, потужністю 4,7 МВт.

Також минулого року поблизу села Шевченкове Долинського району розпочали будівництво першої в області вітрової електростанції, тут встановлять 6 вітряків. Будують також нові сонячні станції в Тисменицькому та Снятинському районах.

Найчастіше прикарпатці встановлюють сонячні батареї на власних будинках та використовують «зелену» енергію для власних потреб, – зазначає заступник директора з технічного забезпечення продажу електроенергії ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Віктор Гораль. – Якщо споживач не використовує виробленої альтернативним шляхом електроенергії, ми її купуємо за так званим «зеленим» тарифом. Станом на 1 січня з нами укладено 59 таких договорів з виробниками альтернативної електроенергії.

Енергетики зазначають, що для того, щоб підключити свою альтернативну енергоустановку до електромережі, споживачам потрібно звернутися у обленерго, замовити відповідну послугу та оплатити її. Далі у визначений законом термін буде проведено роботи з приєднання та облаштовано точку обліку.

Нагадаємо, що «зелені» тарифи встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Джерело: kurs.if.ua