Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Ще 2 тисячі домогосподарств встановили сонячні електростанції

Все більше українців переходять на відновлювані джерела енергії. За 1-ий квартал 2021 р. майже 2 тис. родин встановили сонячні електростанції. Для порівняння це більше, ніж за весь 2017 рік (1901 СЕСд).

Таким чином, загальна кількість сімей, які генерують і споживають електроенергію з енергії сонця, зросла на 7% і сягнула майже 32 тисяч. Сумарна потужність встановлених ними сонячних електростанцій – 835 МВт.

Ще 2 тисячі домогосподарств встановили сонячні електростанції

«Статистика показує, що зацікавленість українських домогосподарств щодо «чистих» джерел енергії не вщухає. Адже власна сонячна станція – це реальна можливість бути незалежним від енергопостачальника, самостійно генерувати електроенергію і менше сплачувати за комірне», - прокоментував Kostiantyn Gura, в.о. Голови Держенергоефективності.

Ще 2 тисячі домогосподарств встановили сонячні електростанції

Ще 2 тисячі домогосподарств встановили сонячні електростанції

Окрім того, що все більше родин використовують «чисту» енергію, розвивається ринок матеріалів та послуг із встановлення сонячних станцій. На сьогодні встановлені родинами 835 МВт – це вкладені інвестиції обсягом близько 640 млн євро.

«Важливо, що ці домогосподарства, які перейшли на електроенергію з енергії сонця, - це так звані перші проз’юмери в Україні (виробники і споживачі енергії). Така розподілена генерація є ефективною, оскільки споживання енергії відбувається у точці її генерації. Щоб і надалі сприяти розвитку цього напряму, ми розробляємо вже популярний у світі механізм – Net Energy Metering», - наголосив Yurii Shafarenko, заступник Голови Держенергоефективності.

Домогосподарства з встановленими сонячними станціями загальною потужністю 835 МВт в середньому за рік можуть виробляти близько 960 млн кВт*год електричної енергії, чого достатньо для енергозабезпечення близько 320 тис. домогосподарств.

ТОП-3 області-лідери за кількістю встановлених домашніх сонячних станцій:

Дніпропетровська – 4446 станцій загальною потужністю 122 МВт;
Тернопільська – 2614 станцій загальною потужністю 74 МВт;
Київська – 2468 станцій загальною потужністю 54 МВт.

Джерело: saee.gov.ua