Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Сонячні панелі на основі технології Half Cell

Вже тепер для потреб споживача представлено нову продуктову лінійку полікристалічних модулів на основі технології half - cell. В чому полягає основна продуктивна відмінність модулів half – cell у порівнянні зі стандартними сонячними панелями та чи буде задоволений споживач від їхнього придбання та подальшого користування? Як конструктивно це все виглядає?

Сонячні панелі half-cell за своєю конструкцією складаються з 12 комірних стрінгів замість 6 (в звичайних 60-комірних панелях). Таким чином, вирішено питання з відмінною продуктивністю комірок (через затінення, їхньою початковою неоднорідністю та подальшою нерівномірною деградацією). Вдвічі зменшені комірки не тільки знижують втрати завдяки тому, що генерують менші струми, а також вдвічі зменшують збитки всього модуля від мікротріщин в кремнії та плям на склі.

Модулі half-cell в порівнянні зі стандартними фотопанелями вдвічі менш вразливі до точкових механічних пошкоджень та забруднень.


Сучасні сонячні модулі Half-Cell складаються зі звичайних кремнієвих полікристалічних комірок 156 × 156 мм розрізаних навпіл. Відповідно, стандартний 60-комірний фотомодуль перетворено в 120-комірний фотомодуль half-cell. Половинчасті комірки мають більш короткі струмо провідні шини bas-bar. Більш короткі провідники - це відповідно нижчий рівень струму, а тому - більш низький опір. Зниження опору на 6% підвищує потужність (з 5Вт до 8Вт на модуль). Також, в порівнянні зі стандартними “повно комірними” модулями на 16.5% знижено ризик виникнення точок перегріву (hot-spots) – це стало можливим завдяки меншій температурі в частково затінених комірках.

До основних позитивів нових модулів слід зарахувати: вищу продуктивність, ККД і ROI (через зниження втрат “комірка-модуль”); на 6% менші внутрішні втрати потужності; на 50% більше вироблення.

Завдяки своїм параметрам, дане обладнання стає більш продуктивнішим, довго тривалішим у користуванні та привабливішим у виборі для споживача.


Джерело: abi-solar.com