Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

У бюджеті на енергоефективність передбачили 400 мільйонів

Державний бюджет України на 2017 рік, ухвалений Верховною Радою України вночі, передбачає 400 млн грн на фінансування урядової програми з енергоефективності.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, інформує Урядовий портал.

«Цим рішенням підтримано продовження дії такої затребуваної суспільством програми з енергоефективності. Вже понад 2 роки цей прозорий, дієвий та надзвичайно популярний інструмент суттєво допомагає населенню та ОСББ при утепленні житла. За весь час дії програми 211 тисяч родин впровадили заходи з енергозбереження та, як результат, значно зменшили свої витрати на комунальні послуги», - наголосив він.

Водночас, зауважив Савчук, Держенергоефективності надалі здійснюватиме моніторинг дії програми. У разі стрімко зростаючого попиту населення на програму з утеплення житла буде ініційовано звернення до уряду та парламенту щодо необхідності збільшення обсягу її фінансування.

Кошти у сумі 400 млн грн, передбачені Держбюджетом на 2017 рік, буде спрямовано на надання населенню та ОСББ безповоротної фінансової допомоги на впровадження енергоефективних заходів: термомодернізацію, встановлення вузлів обліку води та тепла, багатозонних лічильників електроенергії, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП тощо.

З початку дії програми, а саме – з жовтня 2014 року і по теперішній час, її учасниками стали понад 211 тисяч родин, які залучили на енергоефективні заходи більше 2,7 млрд гривень. Від уряду вони отримали близько 1 млрд грн відшкодування.

Джерело: ukrinform.ua