Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Захист для домашньої сонячної електростанції


Як пристрої захисту Solar Shield дозволяють убезпечитися від збоїв в мережі

Для власників домашніх СЕС безпеку і надійність їх роботи - один з найбільш важливих питань. Будь-який збій або коротке замикання - це не тільки прикрий простий, але й відчутні фінансові втрати для тих, хто підключив свою установку за зеленим тарифом.

Це - ключова причина, по якій не варто економити на якості монтажу і обладнання - економія може виявитися в буквальному сенсі дуже дорогий. Адже кожен вузол, що вимагає заміни (будь то кабель або інвертор) вимагає додаткових витрат і означає зупинку виробництва електроенергії. А це - втрачений прибуток.

Зовнішній фактор

Слід сказати, що більшість власників домашніх електростанцій дуже відповідально підходять до питань монтажу і вибору обладнання. Однак часто забувають про те, що проблеми можуть з'явитися не лише в зв'язку з внутрішньою будовою їх енергетичного господарства. Часто такі проблеми приходять з мережі обленерго, до якої підключені домашні СЕС «зеленому» тарифу.

Про надійність роботи мереж українських обленерго не складають хіба що легенди. Зношеність обладнання і самої мережевої інфраструктури, відсутність інвестицій призводять до ряду проблем для підключених до них споживачів. Серед «найбільш популярних» з них - раптові відключення електрики, різке падіння або скачки напруги, короткі замикання.

У багатьох випадках результат таких проблем - плачевний. Наприклад, споживачам доводиться купувати нову техніку замість поламаних холодильників або пральних машин. При цьому українські суди навряд чи допоможуть компенсувати збитки завдані збоями в мережах обленерго або ударом блискавки в електроопору.

Краща страховка

Говорячи про страховку, навряд чи варто розраховувати на те, що одна зі страхових компаній запропонує Вам аналог КАСКО для сонячної електростанції або її окремих компонентів. Тому більш надійним буде технічне рішення - благо такі працюють надійніше ніж всі страхові та суди разом узяті.

Серед таких рішень на українському ринку вже доступний захист для мережевих інверторів - Solar Shield. Ця серія захисного обладнання дозволяє виключити пошкодження інверторів і сонячних батарей, викликані короткими замиканнями, різкими змінами параметрів мережі загального користування, ударами блискавки.

Перед своїми конкурентами щити Shield мають цілий ряд переваг. Перше в списку - 2-й клас захисту від перенапруги та максимальний струм спрацьовування 40 кА. А вбудований вимикач-роз'єднувач дозволяє швидко і безпечно відключити станцію в разі аварійної ситуації.

По одному стандарту

Ще одна істотна перевага захисного обладнання Shield - воно може «спілкуватися» з будь-яким обладнанням вже встановленим на стороні користувача. Універсальні шини та роз'єми дозволяють підключити будь-який інвертор буквально за лічені хвилини. А європейські комплектуючі означають надійність і високий рівень якості.

Гнучкість захисних рішень Solar Shield полягає ще й в тому, що будь-який користувач може вибрати для себе обладнання для захисту інверторів потужністю від 1 до 30 кВт. При цьому він може вибрати не тільки необхідну потужність, але і тип струму - адже в лінійці обладнання представлені як щити постійного струму SHIELD-DC так і та щити змінного струму SHIELD-AC.


Захищайте свої інвестиції

У книзі «Етикет банкіра», випущеної в далекому 1775 року можна знайти дуже ясне та чітке формулювання: «Перше правило бізнесу - захищайте свої інвестиції». Це правило актуальне досі, і в разі з сонячними електростанціями захистити інвестиції в домашню СЕС від збоїв в мережі допоможуть щити Shield.


Джерело: газета Atmosfera Review