Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Замість ОБЛЕНЕРГО договір потрібно підписати з постачальником універсальної послуги

До 1 січня 2019 року власники домашніх сонячних електростанцій (СЕС) і вітроелектростанцій (ВЕС) повинні укласти договори з новим постачальником електроенергії - постачальником універсальної послуги.

Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

З 2019 ОБЛЕНЕРГО поділяють на дві компанії - оператор розподільних мереж і постачальник універсальної послуги. Відповідно, власники прибудинкових СЕС і ВЕС повинні підписати з новим постачальником два договори: на поставку електроенергії і договір купівлі-продажу електроенергії, по «зеленому» тарифу.

Як відзначають в НКРЕКП, щоб продавати електроенергію за «зеленим» тарифом споживач підписує додаток до договору поставки електроенергії з постачальником універсальних послуг.

При цьому, дата введення сонячної або вітрової електростанції в експлуатацію не змінюються, так само не змінюються «зелені» тарифи. Новий договір повинен укладатися на умовах діючих договорів про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом укладених до 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, за даними Держенергоефективності, в Україні працюють понад 6000 прибудинкових сонячних електростанцій загальною потужністю 121 МВт. Це становить близько 10% від всіх потужностей сонячної енергетики в країні.

Лідерами за кількістю сонячних станцій стали Київська (727), Дніпропетровська (694), Тернопільська (522), Кіровоградська (401) та Івано-Франківська (363) області.

Приватні домогосподарства можуть встановлювати сонячні електростанції і вітроелектростанції потужністю до 30 кВт, і продавати різницю між споживання і виробництвом по «зеленому» тарифу. Чим раніше було збудовано станцію, тим вище тариф.