Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

«Зелене місто»: Bright Building University

Зелене будівництво – одна з головних тенденцій розвитку найсучасніших і найрозвиненіших міст світу: Лондона, Торонто, Сінгапуру.


Воно передбачає створення будівель та їх експлуатацію з мінімальним впливом на довкілля, енергоефективність, постійне зростання якості будівництва і комфорту внутрішнього середовища. Підтверджують «зелений» статус будівлі за допомогою сертифікації за міжнародним стандартом, найбільш популярним у Європі є стандарт BREEAM. Він народився у Великобританії в 1990 році в процесі загального курсу розвитку країни в бік «зеленої» економіки через законодавство і високі тарифи на енергоресурси. Але з часом зведення будівель за стандартом BREEAM вийшло за межі країни і отримало популярність у Нідерландах, Швеції, Франції, Китаї, Туреччині, Польщі, Німеччині та навіть у США.


У всіх країнах, крім Великобританії, де BREEAM обов'язковий для будівництва муніципальних об'єктів та житла, «зелена» сертифікація – це добра воля забудовника. У той же час, у кожній з названих країн використання в будівлі технологій, передбачених BREEAM, дозволяє власнику будівлі не тільки бути відповідальними щодо довкілля, а й істотно економити на експлуатаційних витратах.

Один з найяскравіших прикладів сучасної «зеленої» архітектури – Bright Building University of Bradford, побудований на батьківщині BREEAM у Великобританії, в місті Бредфорді. На міжнародній премії BREEAM Awards 2016 в категорії будівель освіти і науки Bright Building University of Bradford отримав найвищий за всю історію премії рейтинг – 95,2%. Чим же ця будівля така цікава?


На сьогодні The Bright Building – це найбільша в світі будова, практично повністю створена з натуральних або вторинно перероблених матеріалів: задерев'янілих стебел рослин, органічного бетону з рослинних матеріалів і вапна. Як і інші рослинні продукти, такий бетон поглинає вуглекислий газ і виділяє кисень. Просто уявіть, кожен квадратний метр стіни поглинає стільки СО2, скільки людина виділяє за 4,5 години дихання в спокійному стані – 110 кг!

Будівництво будинку обійшлося британцям у 6,5 мільйона фунтів. Над його створенням 7 довгих років працювало відоме у Великобританії архітектурне бюро Farrel&Clark. Однією з вимог до архітекторів було створити проект, який буде не тільки об'єктом архітектури, але й одночасно наочним навчальним посібником для студентів. Його завдання – популяризувати в юних головах ідею синергії науки, технологій, інженерії і точних наук, на яких побудована філософія університету.


Який ефект «зелені» технології Bright Building приносять практично під час експлуатації будівлі? По-перше, високу енергоефективність. Загальне споживання електроенергії становить 30kWh / м2 у рік, що відповідально щодо довкілля, а також дуже вигідно економічно у Великобританії, де тарифи на електроенергію є одними з найвищих у Європі – близько 20 центів кВт/г. Енергоефективність досягається завдяки тому, що в будинку немає центрального газопроводу і електрики.

Замість центральних комунікацій інноваційна пасивна сонячна конструкція, використовує південні стіни для накопичення і перерозподілу теплих повітряних мас. Сонячні димоходи (Solar chimneys) забезпечують природну вентиляцію, обігрів та освітлення, а фотоелектричні панелі допомагають роботі теплових насосів. Для екстрених випадків у будівлі передбачено підключення до самогенерованої приватної мережі енергопостачання університету.


По-друге, експлуатація будівлі екологічна для людей і зовнішнього середовища: природна вентиляція, повторно перероблені або природні матеріали для внутрішнього оздоблення, система збору дощової води і її нагрівання за допомогою сонячної теплової енергії, використання виключно світлодіодних світильників і люмінесцентних ламп Т5. По-третє, завдяки використанню костробетону будівля є генератором кисню.

Джерело: biz.nv.ua