Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Зелений тариф для приватних сонячних електростанцій


Вісім кроків, які потрібно зробити для підключення «зеленого» тарифу для приватних сонячних електростанцій.

Чи можна користуватися електроенергією не тільки безкоштовно, але ще і отримувати за це гроші? Як не фантастично звучить, але це може стати реальністю, якщо ви станете власником сонячної електростанції.

«Зелений» тариф - спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена за допомогою сонячної електростанції.

«Зелений» тариф можуть отримати сонячні електростанції «вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах приватних домогосподарств (будинків, будівель та споруд), величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт». (ст. 17-1 Закона України «Про електроенергетику»).

Застосування відновлюваної енергетики на українській території з року в рік набуває все більшої популярності, оскільки всім зрозуміло, що наша планета може зануритися в енергетичну кризу. Щоб вона не відбулася, більшість світових держав склали власні варіанти енергозакону, що зобов'язує енергопостачальні компанії купувати електричну енергію, яка виробляється з невичерпних джерел, на зразок того ж сонця, по так званому «зеленому» тарифу. На українській території даний законопроект був прийнятий в 2009-тому році, і в нашій статті ми наведемо вісім основних кроків для того, щоб підключити даний тариф до вашої власної сонячної електричної станції.

1-шим кроком мають стати підготовчі роботи і складання проектного ескізу. Слід зауважити, що сонячна електростанція, що переробляє енергію сонця, є досить непростим механізмом, при створенні якого слід враховувати індивідуальні характеристики такого об'єкта. Наприклад, те, яким повинен бути ідеальний кут для розміщення поглинаючих сонячне світло панелей, оскільки саме цим визначається, наскільки продуктивною буде робота вашої ФЕС, і що за територію вона займе. Щоб знизити можливі ризики, слід змоделювати електростанцію із застосуванням спеціального ПЗ, що може взяти на себе наша компанія. Наші співробітники мають великий досвід у складанні передпроектних документів і розробці проектів-ескізів для приватних електростанцій.

2-гим кроком для використання жаданого тарифу можна назвати покупку необхідного устаткування. Невід'ємним елементом для будь-якої електричної станції, що працює на енергії сонця, стають т. з. сонячні батареї. До вибору їх виробників слід поставитися з максимальною увагою. Вкрай важливо врахувати не тільки гарантію на вироби, але і допустиму похибку потужності, показники ефективності роботи, а також температурний коефіцієнт.

Наша компанія вже багато років плідно співпрацює з виробниками, які виготовляють подібне обладнання, тому ми маємо право ділитися власним практичним досвідом. Як тільки вибір обладнання зроблений, саме час перейти до наступного етапу - його монтажу.

Отже, 3-тім кроком стають установчі роботи ФЕС. Тут найважливішим є вибір організації, що не просто змонтує вам електростанцію, але і зробить це якісно, застосувавши свій великий будівельний досвід.

Наша компанія надає весь спектр послуг такого роду і може стати генпідрядником для реалізації будь-яких за складністю проектів, так чи інакше стосуються впровадження самовідновлювальних енергетичних джерел, зокрема, споруди сонячних електростанцій на українській території. Крім того, наші співробітники плідно розвивають напрямок - зведення приватних електростанцій, переробляючих енергію сонця.

4-тим кроком стає підготовка необхідної документації та написання заяви в Обленерго. Допомогу в цьому вам також можуть надати фахівці нашої організації.

5-тий крок - ви підбираєте підходяще вам банківське відділення, щоб відкрити в ньому розрахунковий рахунок. Надалі він буде використовуватися для перерахування грошей за яку вироблено «зелену» електроенергію, що буде вами продаватися.

6-тий крок - роботи по монтажу електролічильника. Монтується обліковий вузол на кошти, що виділяються Обленерго. За допомогою лічильника можна буде контролювати обсяг електричної енергії, що ви реалізували.

На 7-мому кроці підписується договір з Обленерго про продаж вами енергії.

Завершальним 8-мим кроком стає безпосередньо процес підключення до вашої приватної електростанції «зеленого» тарифу. Після цього ви щомісяця станете отримувати грошові перерахування на ваш РР в банку.

З появою «Зеленого» тарифу людство отримало механізм, стимулюючий людей берегти планету від настання енергокризи. Він дозволяє обладнати ФЕС, безкоштовно використовувати вироблену нею електроенергію, а певний обсяг ще й реалізовувати з вигодою для себе