Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Понад 25 тис. українських родин заощаджують на електроенергії, встановивши сонячні батареї

Станом на 1 липня 2020 р. вже понад 25 600 домогосподарств в Україні використовують «чисту» електроенергію, встановивши сонячні електростанції для дому (СЕСд).

Обсяг вкладених родинами інвестицій перевищує 520 млн євро, а сумарна потужність усіх домашніх сонячних електростанцій - 658 МВт.

Зокрема, впродовж II кварталу 2020 р. ще близько 1500 домогосподарств перейшли на сонячні батареї.


«Використовуючи електроенергію з енергії сонця, сім’ї самостійно забезпечують свої енергетичні потреби та заощаджують на комунальних послугах. Якщо встановити акумуляторне обладнання, то можна стати фактично автономним та енергонезалежним», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура результати моніторингу встановлення сонячних електростанцій у домогосподарствах.

У свою чергу, заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко звернув увагу на те, що сонячні станції домогосподарств – це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці її виробництва. Це, у свою чергу, сприяє уникненню втрат в мережах при транспортуванні електроенергії.

«Ще одна перевага сонячної електростанції – це додатковий стимул для власників слідкувати за споживанням електроенергії, змінювати поведінку на енергоощадну, впроваджувати енергоефективні заходи та використовувати «smart»-технології», - підкреслив Ю.Шафаренко.

ТОП-5 областей за кількістю СЕС приватних домогосподарств:

  • Дніпропетровська – майже 3500;
  • Тернопільська – більше 2200;
  • Київська – більше 2000;
  • Івано-Франківська - більше 1900;
  • Закарпатська - майже 1600.

Слід зазначити, що зміни щодо підтримки розвитку відновлюваної енергетики, які наразі активно обговорюються, не стосуються домогосподарств.

Джерело: Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України