Пн–Пт, 10:00–18:00
Сб, 11:00-14:00
Графік роботи

Сонячна електростанція для підприємства, офісу - зменшення споживання електроенергії

Яким чином реально зменшити споживання електроенергії на підприємстві, офісі?

На даний час цілком реальною можливість зменшення річного споживання електроенергії підприємствами на 30-50%, зокрема за умови правильно орієнтованих площ дахів. Кожен зацікавлений в ощадному ставленні до власних ресурсів. Економія щодо споживання електроенергії досить привабливою для супермаркетів, магазинів, офісних приміщень, виробничих ліній, логістичних складів, автомобільних мийок та ін. До прикладу, впродовж нашого досвіду роботи, основними потенційними клієнтами для нас є підприємства споживання електроенергії якими характерне переважно у світлу пору доби тобто, коли світить сонце і сонячними батареями завдяки цьому виробляється електроенергія.

Компанія ЕКО ЕНЕРГІЯ з метою зменшення власного споживання, пропонує зацікавленим встановлення мережевої сонячної без акумуляторної електростанції, потужність якої буде визначено з врахуванням споживання максимальної генерації електроенергії сонячними панелями впродовж сезону місяців (травень-липень). Нашим основним завданням для розрахунку та пропозиції щодо СЕС власного споживання є здійснення повного аналізу режиму споживання електроенергії на підприємстві замовника. Також, це робиться і для того, щоб обмежити кількість моментів, в які генерація перевищує споживання і мережевий інвертор зі смарт-метром штучно обмежують продуктивність сонячної електростанції.

На основі даних ми підбираємо згідно з потужністю сонячну електростанцію, яка генеруватиме дещо менше електроенергії, ніж споживатиме підприємство у світлу пору доби в сонячний день літнього періоду. Таким чином, впродовж періоду весна літо, СЕС компенсуватиме 70-90% власного споживання і 15-20% від споживання восени та взимку.

Який принцип роботи сонячної електростанції для власного споживання?

Сонячні батареї, що генерують електричну енергію, встановлюються на дахах будівель. Ця енергія надалі поступає від панелей на інвертор у вигляді постійного струму і перетворюється в змінний струм.

Наявні два можливі варіанти роботи системи:

 1. Генерована електроенергія буде менша або дорівнюватиме споживанню електроенергії на підприємстві. У цьому випадку, вся вироблена електроенергія за допомогою сонячних панелей йтиме споживачам підприємства. Натомість, якщо згенерованої енергії не вистачатиме, то нестача електричної енергії добиратиметься з зовнішньої мережі паралельно. Всі процеси відбуваються без втручання людини й є автономними.
 2. Генерація електроенергії перевищуватиме споживання підприємства. В цьому варіанті, згенерована електроенергія йде на навантаження, а відповідно — в цей момент підприємство не споживатиме з мережі. Завдяки лічильнику Smart Meter в мережу не потрапляють надлишки згенерованої електроенергії — він подає команду на інвертор щодо обмеження вироблення електроенергії від сонячних батарей до рівня споживання.

Ні обладнання, ні постачальник електроенергії не помітять ніяких незручностей.

Одним із наших завдань відсутність подібних випадків, але разом з тим, це можуть бути непередбачувані ситуації, наприклад зупинка обладнання для проведення ремонту або сервісу, вихідні або святкові дні.

Втручання в існуючу структуру мережі мінімальні. Необхідно просто підключити інвертор (2 на схемі) в існуючу електромережу і встановити обмежувач перетоків енергії в мережу загального користування (smart-meter, 4 на схемі) перед електролічільником підприємства.

На графіку відображено покриття сонячною станцію добового енергоспоживання на підприємстві. Жовтим на графіку відмічено генерацію сонячних панелей, що покрила енергоспоживання підприємства.

Чи встановлена станція забезпечить 100% потребу підприємства в електроенергії?

В сонячні дні СЕС зможе забезпечити власною згенерованою електроенергією Ваше підприємство на 95-100%. В інші дні вона забезпечуватиме до 50% денного споживання.

При встановленні сонячної електростанції (СЕС) підприємство має змогу відмовитись від центральної електромережі?

 1. Так, якщо буде використовувати АКБ (акумуляторну батарею). Її необхідний заряд повинен бути відповідним необхідній потужності використання.
 2. Ні. Ви будете під’єднані до центральної енергомережі, але разом з цим, зможете зекономити на власному споживанні.

Чи «Зелений» тариф доступний бізнесу для приєднання?

Звичайно, доступний. Разом з тим, для бізнесу підключення «зеленого» тарифу має більш складну процедуру відносно отримання ліцензії. Для станції потужністю менш як 300 кВт економічно доцільне встановлення сонячної станції для економії й подальшого зменшення власного споживання.

Що відноситься до основних компонентів сонячної станції?

 1. Сонячні панелі
 2. Мережевий перетворювач (інвертор, що трансформує постійний струм у змінний)
 3. Система електротехнічного захисту (постійний та змінний струм)
 4. Системи кріплення (для даху або наземна конструкція)

В якій послідовності реалізується проект спорудження СЕС?

 1. Аналіз характеру енергоспоживання на виробництві, циклу роботи підприємства впродовж доби/тижня/місяця/року. Може передбачати прогнозування масштабування росту виробництва;
 2. Визначення доступних площ дахів, інших місць, де можливо встановити сонячні батареї для оптимально ефективної роботи;
 3. Постачання та монтаж обладнання для СЕС. Включає монтажні й будівельні та електротехнічні роботи;
 4. Початок роботи сонячної електростанції з налаштуванням роботи смарт-лічильника, підключення системи NET- моніторингу.
 5. Пропоноване рішення може бути цікавим тим, хто оплачує за електроенергію за тарифами визначеними для юридичних осіб; витрачає значні суми коштів на оплату електроенергії свого підприємства; споживає у світлу пору доби значну кількість електроенергії.

Чи наявні бюрократичні перешкоди?

Виконання проектів на приєднання та отримання ліцензії на сонячні електростанції для економії власного споживання не вимагається. Вони відносяться до категорії приладів, які встановлені після точки розмежування, визначеної договором на користування електроенергією з енергопостачальною компанією. Термін реалізації проекту в сучасних обставинах становить від одного до двох місяців та починає заощаджувати кошти на придбанні електроенергії з мережі одразу після запуску станції.

Переваги сонячних електростанцій для бізнесу

 • Зниження витрат – собівартість сонячної електроенергії вже зараз нижча за тарифи на електрику в мережі.
 • Енергонезалежність виробництва (бізнесу) і формування позитивного іміджу інноваційної, соціально відповідальної компанії в очах суспільства і потенційних клієнтів.
 • Термін окупності інвестицій, залежно від типу і потужності СЕС, становить 5-7 років, для приватних (домашніх) сонячних електростанцій – до 10 років.
 • Низькі експлуатаційні витрати – мінімальна кількість обслуговуючого персоналу за рахунок високої автоматизації та незначних витрат на техобслуговування.
 • Скорочення експлуатаційних витрат/економія енергії – сонячна енергетична система може зменшити або взагалі усунути рахунок за електрику для вашого бізнесу.
 • Низька вартість обладнання (тобто вартість 1 кВт потужності) та можливість використання чистої енергії в побуті 

Недоліки

 • Відсутність можливості забезпечити живлення об'єкту такою СЕСд, коли в центральній мережі зникає напруга, оскільки інвертор переходить в режим очікування.